דף הבית >> אודות
אודות "קהילת צהלה של פעם"
"קהילת צהלה של פעם" היא יוזמה התנדבותית ששמה לעצמה למטרה קירוב לבבות בין אדם לחברו, תוך התמקדות בסביבה המידית – השכנים לבניין, אנשי הרחוב, השכונה והשכונות שמקיפות את השכונה. החיבורים שבבסיס "קהילת צהלה של פעם" כוללים את שימור מורשת המקום, תרבותו, וסיפור ההיסטוריה שלו. ומשמשים ככלי למפגש בין בני הדור הצעיר – ילדי בית ספר, והתושבים הוותיקים של השכונה. מפגשים מאורגנים כאלו יוצרים זיקה בין האוכלוסיות הכה קרובות-רחוקות הללו.

"קהילת צהלה של פעם" פועלת בכמה מישורים, שכולם נועדו ליצור ולחבר בין אנשים קרובים זה לזה פיזית אך רחוקים ומנותקים עקב נסיבות כאלו או אחרות. הפרויקט יוזם, מפיק ומבצע מפגשים וכנסים שונים שנועדו להפגיש בין אנשים שלא נפגשו זמן רב למרות שחיו תקופות ארוכות יחד בילדות, בתיכון, או בצבא. בין המפגשים שהפיק הפרויקט בשנתיים האחרונות – חגיגת יום הולדת לבני 95, נשף וותיקים במרכז השכונה, וכנס מחזורים ענק שנערך בבית ספר צהלה בשיתוף ילדי בית ספר של היום, ומאות מבני הדור השני של צהלה, ובני השכונות השכנות שהתחנכו בית הספר צהלה, אנשים כבני שישים היום, שהעבירו את מורשתה ורוחה של צהלה של פעם לדור הצעיר שנטל חלק באירוע.

"קהילת צהלה של פעם" פעילה במישור הווירטואלי בשני אופנים מרכזיים - 
"23 אקספרס" דף פייסבוק פעיל הכולל כ 1600 חברים, בכול הגילאים, מכול רחבי תבל, ומהווה מקום מפגש שיתופי וירטואלי לבני השכונה של פעם. בהנהלת אמנון מידד.

"צהלה של פעם" - אתר אינטרנט פעיל בהנהלת דויד רנוב ורמי ירושלמי, ארכיון שנותן לכול משפחה מ 526 המשפחות הראשונות בצהלה אפשרות לתעד את משפחתם של פעם, את הבתים של פעם, את השכנים, הרחובות, בית הספר, הבריכה, השכונות הסמוכות. האתר משמש כחומר חינוכי ולימודי לבני הדור הצעיר, כחלק מלימודיהם בבית ספר, והוא פתוח לשיתוף לכול המעוניין לעיין או ליטול בו חלק.

"צהלה של פעם" הוא אתר בלתי תלוי. הוא מנוהל ומתוחזק על ידי בני השכונה של פעם, על פי רוב על בסיס התנדבותי.
קיומו ופיתוחו מתאפשרים רק באמצעות תרומות.

בכבוד רב,
דויד רנוב / רמי ירושלמי
 
צוות ההקמה
"צהלה של פעם" הוא מיזם שמיוצר על ידי בני השכונה של אז בכוחות עצמם, כמעט ללא עזרה חיצונית. רוב העבודה נעשתה עד כה בהתנדבות, ומתוך הרצון של כול אחד מחברי הצוות להשקיע ביצירת האתר המיוחד הזה. 

העיצוב האמנותי של האתר וכול הרישומים בו הינם פרי מכחולו של דויד רנוב מרחוב המצביאים, מחזור 55 אדריכל M.s.C  ומתכנן בוסתנים.

על התכנים אחראי רמי ירושלמי, סופר ותסריטאי מרחוב נורית, מחזור 56, גדוד להט, חוקר את השכונה של פעם כבר זמן מה.

אמנון מידד, ממחזור 60 מרחוב צה"ל הוא האיש שהמציא את דף הפייסבוק "אקספרס 23 – צהלה של פעם" אחד הבסיסים שעליו נבנה האתר הזה.

דני יעקובי מרחוב צה"ל הוא הילד הראשון שנולד בצהלה, ובנו של הצלם המוטס הראשון של חיל האוויר, שמאוסף תמונותיו הנדיר מתברכים כולנו. 

אורי קני - מרחוב יואב הוא איש צהלה של פעם, איש צהלה של היום, חבר ומסייע בהקמת הצוות מן ההתחלה. 

גל סער מחזור 60, מרחוב הפרסה הוא אחד המנועים המניעים את הפרויקט הזה. מספק לאתר מידע וייעוץ מדויק וחשוב בנושאי צהלה של פעם.

מתי נורסלע מרחוב אהוד משמש בצוות גם כיועץ לנושאי צהלה של פעם, וגם כמבוגר האחראי של החבורה כולה (מחזור 48) 
השם - "אקספרס 23" הוא בעצם בדיחה פנימית שמבינים רק אלו שגדלו בצהלה של פעם, והוא מתייחס לאוטובוס היחיד שהיה מגיע לשכונה באותם ימים – קו 23, שכול כולו היה ההיפך של אקספרס, הוא היה ישן, מעשן, איטי ועם המון תחנות בדרך, אך משום מה ההזכרות בו מטיסה את כל מי שהכירו אל מחוזות ילדותו בשכונה. 

משך השנתיים האחרונות הוסיף לעצמו דף ה"אקספרס 23" עוד ועוד חברים, רובם מבני ה"דור השני" של צהלה ההיא, חבר הביא חבר, ואת המשפחה שלו, והיום הוא משמש כבית וירטואלי לכבר כ 1.250 (נכון ליולי 2017) איש ואישה, אנשי צהלה של פעם,  קהילה תוססת ופעילה שמעלה על נס את מורשת השכונה בה גדלה.

אך דף פייסבוק, עם כול יתרונותיו המדהימים, מתפוגג ומתגולל מטה, הסיפורים של אתמול נדחקים אל מחוץ למסך על ידי הסיפורים של היום ונעלמים שוב אל תהום הנשייה. את הלופ הזה החלטנו לעצור. הפתרון שנמצא לכך היה יצירת מרחב וירטואלי אוטונומי  שישמור ויציג באופן יציב וקבוע את כול החומרים הללו שבדף ובאלבומים האישיים במקום אחד, לתמיד. כך נולד הרעיון להקמת האתר הזה.
 
דני יעקובי הילד מטפס אל ה"אקספרס 23"
תודה לחברים טובים שמסייעים:
 
אליאן לוויתן לביא מרחוב אהוד. (מחזור 62)

איתמר חצור מרחוב בת יפתח (מחזור 51)

רותי קוכמן שקד מרחוב הרדוף. (מחזור 56)

עודד גאון מרחוב ברק (מחזור 60)

אודי ירושלמי – מרחוב נורית (מחזור 58)

מיכל מלאכי צידון מרחוב צה"ל (מחזור 54)

רון, אייל, ודני כיתרי מרחוב אהוד.

ותודה מיוחדת לועד צהלה על הפירגון והשיתוף.
הקהילה
קהילת צהלה של פעם כוללת את וותיקי השכונה ובניהם נפגשת מדי זמן באירועים משותפים כמו זה שנערך ב 15.6.2017 במרכז המסחרי של השכונה.
שני ילדים עושים "קומזיץ" בתחת הענק
Bookmark and Share