דף הבית >> הבוידם של משפחת פורן

הבוידם של משפחת פורן

עמוס פורן מספר על צהלה של פעם
(מתוך עבודת שורשים של יונתן בנו)

שמי הוא עמוס פורן, נולדתי בתל אביב, ישראל בבית החולים "הקיריה" בתאריך 21/10/57 את ילדותי ביליתי בצהלה שם למדתי בבית הספר היסודי שנקרא "ממלכתי צהלה". מעבר לשעות הלימודים הבילוי העיקרי שלי היה לשחק עם חבריי מחוץ לבית, בניית עגלות ובתי עץ.

המשפחה גרה בבית פרטי בצהלה עם גינה מסביב. טלוויזיה לא הייתה ובוודאי לא וידיאו ו- DVD. הטלפון נחשב למכשיר מיוחד והיינו צריכים לקבל רשות להתקשר לחבר, והייתה רשות רק פעם בשבוע. מידי פעם בשבתות וחגים נסענו לטייל בארץ. הייתי פעיל שנה אחת בצופים ובשנת 1968 נאלצנו לנסוע לחו"ל לשליחות למטרת עבודת אבי.

השליחות הייתה בפריז, צרפת. בשבילי זאת הייתה הנסיעה הראשונה לחו"ל בה ראיתי בפעם הראשונה דברים שרק שמעתי עליהם מסיפורים. בפריז למדתי בבית ספר ישראלי שנקרא "משה שרת" שבו למדו רק ישראלים שכולם בנים ובנות שליחים של מוסדות ישראלים כגון: משרד הביטחון, התעשייה האווירית, שגרירות, קונסוליה אל-על ועוד.

בפריז הכרתי חברים חדשים. את השהות באירופה ניצלנו לטיולים בכל היבשת ובחורף יצאנו לחופשות סקי. הטיול השנתי של הבית הספר היה גם הוא בחורף והוא נקרא "Classes de neige" שפירושו- כיתות שלג.

אחת לשנה היה יוצא בית ספר לשבועיים לאתר סקי בהם למדו 4 שעות בבוקר ובשאר היום עשו סקי, כמו  שאתם יכולים לתאר לעצמכם הלימודים בכיתות השלג לא כל כך היו רציניים. במסגרת חופשת הסקי היו תחרויות, באחת מן התחרויות הבית ספרית זכיתי מקום ראשון מכל בית הספר. בהיותי בן 18 חזרנו ארצה והתגייסתי לצבא.

יהונתן ועמוס פורן הראשונים משמאל ביום הולדת 5 של אבי אלדר

Bookmark and Share