"קהילת צהלה של פעם" היא יוזמה התנדבותית ששמה לעצמה למטרה קירוב לבבות בין אדם לחברו, תוך התמקדות בסביבה המידית – השכנים לבניין, אנשי הרחוב, השכונה והשכונות שמקיפות את השכונה. החיבורים שבבסיס "קהילת צהלה של פעם" כוללים את שימור מורשת המקום, תרבותו, וסיפור ההיסטוריה שלו. ומשמשים ככלי למפגש בין בני הדור הצעיר – ילדי בית ספר, והתושבים הוותיקים של השכונה. מפגשים מאורגנים כאלו יוצרים זיקה בין האוכלוסיות הכה קרובות-רחוקות הללו.

"קהילת צהלה של פעם" פועלת בכמה מישורים, שכולם נועדו ליצור ולחבר בין אנשים קרובים זה לזה פיזית אך רחוקים ומנותקים עקב נסיבות כאלו או אחרות. הפרויקט יוזם, מפיק ומבצע מפגשים וכנסים שונים שנועדו להפגיש בין אנשים שלא נפגשו זמן רב למרות שחיו תקופות ארוכות יחד בילדות, בתיכון, או בצבא. בין המפגשים שהפיק הפרויקט בשנתיים האחרונות – חגיגת יום הולדת לבני 95, נשף וותיקים במרכז השכונה, וכנס מחזורים ענק שנערך בבית ספר צהלה בשיתוף ילדי בית ספר של היום, ומאות מבני הדור השני של צהלה, ובני השכונות השכנות שהתחנכו בית הספר צהלה, אנשים כבני שישים היום, שהעבירו את מורשתה ורוחה של צהלה של פעם לדור הצעיר שנטל חלק באירוע.

"קהילת צהלה של פעם" פעילה במישור הווירטואלי בשני אופנים מרכזיים - 

"23 אקספרס" דף פייסבוק פעיל הכולל כ 1600 חברים, בכול הגילאים, מכול רחבי תבל, ומהווה מקום מפגש שיתופי וירטואלי לבני השכונה של פעם. בהנהלת אמנון מידד.

"צהלה של פעם" - אתר אינטרנט פעיל בהנהלת דויד רנוב ורמי ירושלמי, ארכיון שנותן לכול משפחה מ 526 המשפחות הראשונות בצהלה אפשרות לתעד את משפחתם של פעם, את הבתים של פעם, את השכנים, הרחובות, בית הספר, הבריכה, השכונות הסמוכות. האתר משמש כחומר חינוכי ולימודי לבני הדור הצעיר, כחלק מלימודיהם בבית ספר, והוא פתוח לשיתוף לכול המעוניין לעיין או ליטול בו חלק.
שיתוף הפעולה עם
עמותת "טוב יחד (ע"ר)"

 
קהילת "צהלה של פעם" שבונה את אתר "צהלה של פעם" פועלת לקירוב לבבות בין דורי, - בין צהלה הבוגרת, על מורשתה ועל הקשר שלה לחינוך ולערכים של השכונה ושכונות נוספות מהסביבה, לבין הדור הצעיר. 

עמותת "טוב יחד (ע"ר)" שנוסדה גם היא על ידי בת השכונה, הינה רשת אנושית העוסקת בחיבורים ושיתופי פעולה בין אנשים בתוך קהילות ובין קהילות, (דומות ושונות) זאת, כדי שאפשר יהיה לחיות בשכנות טובה ובכבוד.

"קהילת צהלה של פעם" פנתה לעמותת טוב יחד (ע"ר) כדי לבחון שיתופי פעולה. עמותת "טוב יחד (ע"ר)" בחנה הנושא בכל ההיבטים, ונענתה בשמחה לאור המהות המשותפת בין שני הגופים. עמותת "טוב יחד" (ע"ר), מופעלת  ע"י מתנדבים במגוון פעילויות, והינה בעלת כל האישורים הסטטורים.

חדשות ועידכונים

ברוכים הבאים לאתר 'צהלה של פעם'!
 
6 משפחות חדשות נוספו באתר: 
משפחת ברון - רחוב צה"ל 72 
משפחת יפה - רחוב שמגר 7
משפחת כץ - רחוב בניהו 21
משפחת שנן – רחוב המצביאים 36
משפחת ניצן – רחוב אבישי 8
משפחת גילוץ - רחוב אבנר 15
 
רשימת הנופלים -
ברשימת הנופלים משכונת צהלה התווסף שמו של החלל ה-32, סגן אלוף ישראל שרגא.
 
 
סיפור החודש באתר צהלה של פעם
הידיד שבגד
מתוך "שישה ידידים ואחד שבגד" פגישות עם אנשים מיוחדים מאת יהודה בן דוד, הוצאה עצמית. יולי 1999 חפשו אותו בבוידם של משפחת בן דוד.
ההרשמה לבניית בתי המשפחה בצהלה של פעם נמצאת בעיצומה!
היו גם אתם בין החלוצים שבונים את מפת השכונה מפעם!
הראשונים לספר את סיפור בית משפחתכם ומורשתו באתר הסיפורים והתמונות של השכונה!

קליפים של פעם

Bookmark and Share