דף הבית >> פעילות קהילתית >> הכנס הגדול - יוני 2018
כנס המחזורים הגדול בבית ספר צהלה - יוני 2018

מעט מאד חגגנו על הצלחת כנס המחזורים הגדול, שהתרחש לפני שלושה חודשים בסך הכול, בתחילת הקיץ הזה שעכשיו נלחם על חייו מול הסתיו. אבל הוא היה הצלחה ענקית.

בימים הראשונים שאחריו היו כולם בהלם, דני כתרי העלה את אלבום תמונות האירוע, וכולם התענגו שוב ושוב על המפגש המרגש עם בית הספר ועם חבריהם משכבר. למעלה מ 700 אישה ואיש שהו באותו ערב בבית הספר, כולם הגיעו איליו בחשש מה, ושבו ממנו בחיוך גדול, נחמה בלב, והבטחות לשמור על קשרים פרומים שנקשרו שוב. זו הייתה ההצלחה האמתית. – לכולם היה טוב יחד.

זר לא יבין זאת, אבל על משטח הכדורסל של בית הספר צהלה, מקום בו היו מתקיימים מדי בוקר מסדרים לכול ילדי השכונה מגיל 6 עד 14 הסתדר לערב אחד, חמישים שנה אחר כך, מערך שכלל רבים מאותם ילדים. אמנם לא בשורות ישרות כמו שהיה מעמיד אותם אז בניטה, אבל בשולחנות עגולים גדולים שסביבם ישבו בני שישים פלוס והתמוגגו על הטיסה הזו בזמן, חמישים שנה לאחור. זה הרגיש כמו קסם שמתגשם. לי במיוחד, כמי שארגן והפיק את האירוע, אבל גם לרבים מעמיתיי שנרתמו בהתנדבות לחלום איתי ביחד, ולעשות את מיטב כדי שהאירוע יעבור באפס תקלות.

אז אפס תקלות זה לא היה, מותר כבר להודות, היו פה ושם פדיחות בשוליים, ואפילו נושא סמי-פוליטיקלי-קורקט שגרם למיני מחלוקת – עניין ההמנון בתחילת הטקס, מה יש לומר – כשחוטבים עצים עפים שבבים, המופע היה ארוך מדי, מה יש פה לומר, מושקע, כן, אבל יותר מדי דיבורים ופחות מדי אקשן כמו שהייתה הופעתו של דני מסינג.

גם על הסרטים שהוקרנו במהלך האירוע אפשר להרים גבה בדיעבד, וגם על קטעי המלל המוכברים, היו לא מעט גליצ'ים, ורון כתרי סגר את האירוע בטעות לפני שמקהלת צהלה עלתה לשיר את שני השירים האחרונים שלה (התנצלנו, ושוב מתנצלים מול בועז והלהקה) אבל כול אלו לא פגמו בזרימה הכללית של הערב, והוא התגבר על התקלות כמו מעצמו.
כפי שאתם ודאי זוכרים בשולי רחבת הכדורסל הצבנו דוכן עם מפת השכונה של פעם, ובה הוזמנתם להדביק דגל ישראל קטן עם שם משפחתכם במקום בו ניצב בית ילדותכם. רבים מכם נענו להזמנה, והותירו את מפת השכונה מלאה דגלונים קטנטנים. קרוב למאתיים בתים סומנו, והם מסייעים לנו כעת להשלים את מפת משפחות צהלה, כך שליד כול בית במפה הדיגיטלית יופיע שם המשפחה שהתגוררה בו פעם. השלב הבא – סיפורי המשפחות שמאחורי השמות. בקרוב נפנה אישית לכול אותן משפחות שנרשמו וביקשו לתעד את בית משפחתם, וביחד ניצור את בית משפחתם בצהלה של פעם, גם עבורם וגם עבור הדורות הבאים.

אז אם לסכם את השנה החולפת, היה טוב, הצליח לנו, לכולנו. מי ייתן ושנה שבאה עלינו לטובה תניב עוד מפגשים מהסוג החגיגי הזה שהיה, אנחנו כבר רוקמים משהו חדש, מהניילונים, והוא ממש בימים אלו מתחיל לקרום עור וגידים, והוא יהיה גדול יותר, נוצץ יותר, ובעיקר – קצר יותר מהאירוע שאך חלף. צפו להפתעות. 
חבורת מחזור ו' בכנס המחזורים -
אירית, שאולה ודרורה, מרימות כוס לחיים
מבט על רחבת הכדורסל המלאה כמעט עד אפס מקום בבוגרי בית הספר
Bookmark and Share